Autor Wątek: Kołowrotek matchowo - feeder  (Przeczytany 1279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przememyslaw_pajak

• Full Member
Kołowrotek matchowo - feeder
« dnia: Kwiecień 26, 2016, 10:57:46 am »
 Czy istnieje dobry kołowrotek uniwersalny jak w tytule?

Sent from my D6503 using Tapatalk

Offline Alzak

• Full Member
Odp: Kołowrotek matchowo - feeder
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:13:55 pm »
Daiwa exceler albo Tdr 3012

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2016, 01:20:34 pm »
Ja kupilem teraz garbolino precision.  Mysle ze jak ktos lowi raz na czas to wystarczy mu na dozywocie.  Mam 2 sztuki na obu pickerach.  Pod ciezszy feeder wiafomo ze baitrunnery sa lepsze...

Offline Jumperradom

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2016, 04:45:11 pm »
Jest wiele kołowrotków ktore śmiało możesz stosować do tych dwóch metod. Suptelna różnica to taka ze do matcha stosujemy kreciolki z płytka szpilka a to dlatego ze wielu producentów żyłek do tej metody puszcza je w szpuli 150m wiec jezeli chcesz ja zastosować do kołowrotka z głębsza szpilka musisz dać podkład z innej żyłki co już jest niewygodne. Kolejna różnica to ze metoda match jest to dość finezyjna metoda gdzie często stosujemy dość odchudzone zestawy to znaczy ze te zyleczki są dość cienkie do feedera to raczej wychodzimy z zestawem dość solidnym bo jak wiadomo jest to metoda gruntowa. Wszystko to zależy od ciebie bo wiele z krecialkow możesz stosować do tych dwóch metod i z powodzeniem wędkować. Osobiście uzywałem  Ryobi zauber 3000 do obu tych metod, ale jak pisałem wyżej musiałem zastosować podkład pod zyleczke główna stosując go do matcha. Teraz zakupiłem Daiwa Procaster EVO match i jestem super zadowolony, do feederka używam kreciolkow z wolnym biegiem ktore dla mnie do tej metody są mega wygodne
Pozdrawiam Tomek

Offline Dawid

• Jr. Member
  • **
  • Jedziemy Na Ryby Youtube
    • Jedziemy Na Ryby Youtube
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2016, 05:06:03 pm »
Również polecam Daiwa Procaster EVO mega i super dobry klips (okrągły i amortyzuje, bardzo łatwo się klipsuje lepszy niż ten od NINJA )

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2016, 08:30:03 pm »

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2016, 06:54:02 am »
Wszystko zależy jeszcze gdzie się łowi i ile szpul jest w zapasie. Wiele osób chwali sobie Drennana FD4000, dobrze robi swoją robotę, płytkie szpule to spora oszczędność. Pytanie do czego potrzebujesz kołowrotek. Jak na rzeki do feedera - polecam coś z wolnym biegiem (Shimano DL 4000 numerem jeden), jeżeli w grę wchodzi spławik i łowienie na komercjach - płytka szpula jak w Drennanie wystarczy, zapasowe w komplecie pozwolą na szybkie zamiany.

Kilku z nas ostatnio kupiło też Daiwę Ninja, tańszą wersję Excellera. Też da radę :)
Pozdrawiam!

Offline przememyslaw_pajak

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2016, 03:41:09 pm »
Wszystko zależy jeszcze gdzie się łowi i ile szpul jest w zapasie. Wiele osób chwali sobie Drennana FD4000, dobrze robi swoją robotę, płytkie szpule to spora oszczędność. Pytanie do czego potrzebujesz kołowrotek. Jak na rzeki do feedera - polecam coś z wolnym biegiem (Shimano DL 4000 numerem jeden), jeżeli w grę wchodzi spławik i łowienie na komercjach - płytka szpula jak w Drennanie wystarczy, zapasowe w komplecie pozwolą na szybkie zamiany.

Kilku z nas ostatnio kupiło też Daiwę Ninja, tańszą wersję Excellera. Też da radę :)
Potrzebuje na jezioro leszczowo-linowe

Sent from my D6503 using Tapatalk