Autor Wątek: Nowe Gigantyczne Jezioro  (Przeczytany 1770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alzak

• Full Member
Odp: Nowe Gigantyczne Jezioro
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 27, 2016, 05:24:16 am »
Spalarnie i wysypiska sa tak samo szkodliwe dla srodowiska. Ale nie o tym tu mowa. Poczekamy co inni powiedza na ten temat

Rozumiem że swoje teorie o szkodliwości popierasz odpowiednimi badaniami ekologicznymi środowiska naokoło czy to wysypiska lub spalarni? 

Naprawdę nie wiem co lepsze tony odpadów rozglądając się setki lat pod ziemią zanieczyszczajace wody gruntowe i powietrze przez emitowane szkodliwych gazów czy nowoczesna spalarnia której półproduktem jest popiół (wykorzystywany do produkcji asfaltu) z systemem filtracji gazów i odpowiednim monitoringiem gazów wydalanych przez tą spalarnie...

To nie jest tak ze oni wrzucają śmieci do dołu i podpalaja to bo chyba istnieje takie przekonanie...

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 27, 2016, 06:55:40 am »
Nie no zgadzam się, wysypiska szkodzą glebie. Ale spalarnie rónież i wody też, chociażby w postaci deszczu :) To nie jest takie piękne jak podaja źródła, że nowoczesne spalarnie są takie super i nieszkodliwe. Owszem w pewnym sensie ten cały mechanizm jakoś tam zatrzymuje te szkodliwe substancje, ale reszta idzie w powietrze i nie ma co sie oszukiwać. Niestety ich badania, pomiary itd są tylko po to żeby u człowieka zdobyć zaufanie do takich technologii :) Takie jest moje zdanie.
Catch & Release

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 27, 2016, 10:53:24 am »
Nie no zgadzam się, wysypiska szkodzą glebie. Ale spalarnie rónież i wody też, chociażby w postaci deszczu :) To nie jest takie piękne jak podaja źródła, że nowoczesne spalarnie są takie super i nieszkodliwe. Owszem w pewnym sensie ten cały mechanizm jakoś tam zatrzymuje te szkodliwe substancje, ale reszta idzie w powietrze i nie ma co sie oszukiwać. Niestety ich badania, pomiary itd są tylko po to żeby u człowieka zdobyć zaufanie do takich technologii :) Takie jest moje zdanie.

A moje zdanie jako osobę zajmująca się tym na codzień nie jest przepełnione żadna konspiracja...

Żadnego zaufania nie trzeba zdobywać bo wybór jest prosty albo pakujemy śmieci w ziemię bez ograniczeń albo je spalamy... 

Offline Adrian

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2016, 12:25:57 pm »
Plan ukonczenia prac rok 2062.... Niektorzy pisarze zakladali latajace fury w 2015 :)

Sent from my iPhone using Tapatalk