Autor Wątek: Nowe Gigantyczne Jezioro  (Przeczytany 1249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
Nowe Gigantyczne Jezioro
« dnia: Kwiecień 25, 2016, 01:24:26 pm »
Obecny polski rekordzista - jezioro Hańcza - liczy 108,5 metrów maksymalnej głębokości. Trzeba będzie zmieniać podręczniki. Nowy rekordzista pobije ten wynik dwukrotnie. W monstrualnym zbiorniku zmieści pięć razy więcej wody niż jest w jeziorze Śniardwy
http://metrocafe.pl/metrocafe/1,145523,19963278,na-mapie-polski-pojawi-sie-nowe-gigantyczne-jezioro-bedzie.html
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline MaciejUK91

• Full Member
Odp: Nowe Gigantyczne Jezioro
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:43:50 pm »
Witam. Ja jako mieszkaniec Belchatowa moge dowiedziec, ze zanim to nastapi o ile nastapi to minie wiecej czasu niz oni zakladaja. O tych planach jest juz mowa od wielu lat wstecz. No, ale pozyjemy zobaczymy.
Catch & Release

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2016, 11:43:34 pm »
W Polsce się dużo zmienilo przez ostatnie 10-15lat. Więc jest szansa że coś takiego powstanie.

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2016, 06:43:50 am »
Dokładnie, dużo się zmieniło. Pare ładnych lat wstecz o tym jeziorze mówili. Dzisiaj o tym mówią, mają plany jak zagospodarowac tą "dziure" i tereny wokoło, więc myśle że im to wyjdzie. Tylko mnie zastanawia jedna kwestia, a mianowicie woda. Muszą znaleźć duuużo wody żeby zrobić tam jezioro. Przy czym nie daleko jest zbiornik Słok, rzeka Widawka, zbiorniki tzw "Smugi" ale to prywatne hodowlane. No i jeszcze niedaleko jest hala produkcyjna wody i napojów. Więc miejmy nadzieje, że nie wysuszą tak terenów w okolicy żeby nie zniszczyć tego co już jest.
Catch & Release

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2016, 09:21:13 am »
Czytająć ten artykuł zastnawialem się skąd wezmą wodę. Nie znamy tych terenów i czy są tam jakieś duże rzeki. Ale mysle ze jak bedzie jakas potencjalna powódz w tym rejonie to tak zbiornik by się przydał.

Poczekamy zobaczymy , moze cos już bedzie w 2040 ;)

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2016, 11:00:48 am »
Nam powodz nie grozi w tym rejonie, nie ma az takich rzek zeby pozalewalo  ;D niech tylko nie narobia balaganu z okolicznymi "rzeczkami" I zbiornikami a bedzie dobrze. Bo o tych zbiornikach plywaja ladne okazy ryb, w okolicy jest zbiornik kopalniany catch & release gdzie z wlasnej reki zarybiaja zbiornik (skladki z rozgrywanych zawodow).
Catch & Release

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:01:30 pm »
A może w tą dziurę powinni wsypywać odpady biodegracyjne które po pewnym czasie ulegną rozpadowi  zamiast usypywać wielkie hałdy śmieci które ani nie są piękne ani ekologiczne. Może to lepszy pomysł , nie wiem ??? bo jezioro to bedzie lipne a dla wędkarstwa z takim spadkiem głębokości tragedia . Tylko nieliczne ryby mogą żyć na takiej głębokości np Sielawa lub Sieja . Tych wędkarze nie łowią bo są tylko głęboko .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:16:00 pm »
A może w tą dziurę powinni wsypywać odpady biodegracyjne które po pewnym czasie ulegną rozpadowi  zamiast usypywać wielkie hałdy śmieci które ani nie są piękne ani ekologiczne. Może to lepszy pomysł , nie wiem ??? bo jezioro to bedzie lipne a dla wędkarstwa z takim spadkiem głębokości tragedia . Tylko nieliczne ryby mogą żyć na takiej głębokości np Sielawa lub Sieja . Tych wędkarze nie łowią bo są tylko głęboko .

Wysypiska śmieci to relikty przeszłości... Spalanie je zastąpią...

Offline Kop3k

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:24:06 pm »
Nigdzie nie jest napisane, że zbiornik ten ma być atrakcyjny pod względem wędkarskim wręcz odwrotnie.
Ma być atrakcyjny pod względem sportów wodnych i ogólnie rzecz biorąc turystycznie.

Jeżeli inwestycja nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko to ja tam widzę same plusy, zaczynając od dodatkowych etatów pracy kończąc na mniejszej aktywności fanów sportów motorowodnych na pobliskich zbiornikach wędkarskich.

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:24:35 pm »
Co ty opowiadasz ? Każde miasteczko ma swój kopiec śmieci .

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:27:45 pm »
Nigdzie nie jest napisane, że zbiornik ten ma być atrakcyjny pod względem wędkarskim wręcz odwrotnie.
Ma być atrakcyjny pod względem sportów wodnych i ogólnie rzecz biorąc turystycznie.

Jeżeli inwestycja nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko to ja tam widzę same plusy, zaczynając od dodatkowych etatów pracy kończąc na mniejszej aktywności fanów sportów motorowodnych na pobliskich zbiornikach wędkarskich.

Tutaj zgadzam sie z Tobą 100%

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2016, 01:23:31 pm »

Dlatego napisałem zastąpią... 

Cena wywozu śmieci na wysypisko jest dwukrotnie droższa niż ich spalenie a przy okazji użycia śmieci jako paliwa wyprodukujesz trochę prądu który można sprzedać...

Nie tylko redukujesz ilość śmieci które idą do ziemi ale także produkujesz prąd który jest bardziej "zielony" niż prąd z węgla który w Polsce musi zostać zastąpiony...

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 26, 2016, 05:54:09 pm »

Cena wywozu śmieci na wysypisko jest dwukrotnie droższa niż ich spalenie a przy okazji użycia śmieci jako paliwa wyprodukujesz trochę prądu który można sprzedać...

Nie tylko redukujesz ilość śmieci które idą do ziemi ale także produkujesz prąd który jest bardziej "zielony" niż prąd z węgla który w Polsce musi zostać zastąpiony...

Może i się produkuje prąd, ale nie ma takiej tutaj osoby na forum ktora by chciała mieszkać w okolicach spalarni, no chyba że jacyś hardkorowcy ;)
Catch & Release

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2016, 08:23:59 pm »

Może i się produkuje prąd, ale nie ma takiej tutaj osoby na forum ktora by chciała mieszkać w okolicach spalarni, no chyba że jacyś hardkorowcy ;)

Wolałbym mieszkać w okolicach spalarni niż wysypiska...  Przy spalarni nawet nie wiesz ze tam jest no poza kominem wystającym... A wysypisko to hmm to chyba wszyscy wiedzą jak jest naokoło.

Pewnie byś się zdziwił jak po zagłębieniu w temat okazalo by się że mieszkasz albo dość czesto przyjeżdżasz kolo takowej spalarni.

Nowoczesne spalanie muszą spełniać dość wysrubowane wymogi odnośnie tego co wydalaja do atmosfery i duża część takiej spalarni to systemy filtracji spalin.

Polska dopiero wkracza w ten sposób pozbywania się śmieci ale to tylko kwestia czasu kiedy się to rozkręci tak jak na zachodzie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 08:25:49 pm wysłana przez Alzak »

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 26, 2016, 08:59:14 pm »
Spalarnie i wysypiska sa tak samo szkodliwe dla srodowiska. Ale nie o tym tu mowa. Poczekamy co inni powiedza na ten temat
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 09:16:22 pm wysłana przez MaciejUK91 »
Catch & Release