Autor Wątek: ... ,, Jak nie łowić leszczy - materiał szkoleniowy ,, ...  (Przeczytany 1169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Peter 54

• Full Member
... ,, Jak nie łowić leszczy - materiał szkoleniowy ,, ...
« dnia: Kwiecień 18, 2016, 07:03:57 pm »
Bardzo ciekawy filmik , jeden z wielu w internecie który  pokazuje nasze błędy wędkarskie .
Co o tym sądzicie ?

Offline pearch87

• Hero Member
Odp: ... ,, Jak nie łowić leszczy - materiał szkoleniowy ,, ...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2016, 02:24:02 pm »
Wedlug mnie to dosc wlasnie istotne.  Bedziemy mieli taka sama sytuacje na zawodach brzanowych gdzie Greg dal limity necenia i stosowania zanet. Wiadome jest ze duze przynety oraz zaneta (kulki) sa bardziej selektywne.  Pomijajac fakt ze karpiarstwo mnie wogule nie kreci to uwazam ze to dobry sposob na wyeliminowanie leszcza. 

Offline Peter 54

• Full Member
Odp: ... ,, Jak nie łowić leszczy - materiał szkoleniowy ,, ...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:52:51 pm »
Kilka dni temu byłem nad wielkim  jeziorem  (nie komercja) polując na karasie ,liny i karpie.  Jezioro to słynie z karasi i linów i często bywa tam wielu wędkarzy. W tym dniu było 6ciu i ja siódmy. Ładna pogoda bez wiatru i w ciągu dwóch godzin złowiłem 2 płotki i okonka.
Nic nie wskazywało aby rybki miały brać. U sasiadów też cisza a niektórzy zaczeli  pakować się  do domu. 
Miałem zakarmione dwa miejsca które zawsze dawały efekty ale dzisiaj cisza. I zrobiłem eksperyment a mianowicie pokroiłem w wieksze kostki ser krojony i rzuciłem do wody w zupełnie inne miejsce. Na włos  również ser w syropie czosnkowym i czekam.
Efekt .  dwa karpiki małe , trzeci 3,5 kg potem leszcz 58cm. Czekałem na lina ale próżno.
Tak czy siak , ryby miały chęć na ser  :D bez żadnych dodatków.
Więc myślę że czasami lekkie ale konkretne nęcenie daje lepszy efekt. Czasami nęcenie tymi kupnymi zanętami wręcz odstrasza mi ryby niż wabi.
Pozdrawiam